Síť

MENU

Jsme síť nezávislých lektorů a konzultantů, sdružujeme experty s nadstandardní tvořivostí a jedinečnými zkušenostmi.

Jiří Plamínek

konzultant, lektor, mediátor a facilitátor

Konzultant, lektor, mediátor a facilitátor, autor teorie vitality a spoluautor metody Management by Competencies. Zabývám se diagnostikou a vitalizací systémů. Pomáhám majitelům, lídrům a manažerům firem a organizací dosahovat úspěchů, které jsou dlouhodobě udržitelné.

Martin Sedláček

psycholog, lektor a kouč

Vystudoval jsem psychologii na FF UK a dramatickou výchovu na DAMU. Přednáším na DAMU psychologii, pracuji jako terapeut, lektor a kouč a zabývám se divadelními přístupy v oblasti tréninku a rozvoje. Improvizuji v kabaretu Improvize. V koučování se zaměřuji na rozvoj vůle, zvládání stresu a schopnost improvizace. Lidé, kteří se mnou pracují, si cení mého vhledu, empatie, schopnosti nalézat nové úhly pohledu na situaci a smyslu pro humor.

Václav Sůra

polárník, dokumentarista

Téměř dvacet let podniká výpravy převážně do polárních oblastí naší planety. Jen s tím málem, co má naloženo na svých saních, putuje mnohdy místy, kam lidská noha ještě nevkročila. V roce 2005 došel jako čtvrtý Čech v historii na severní pól. Žil s Eskymáky v nejsevernější osadě na světě a také stanoval na nejchladnějším obydleném místě světa. Na svém kontě má i extrémní sportovní výkon – první český přechod zamrzlého jezera Bajkal. Ke kořenům se vrací v ledových pláních, kde zjišťuje, jak málo toho potřebujete k přežití v drsných klimatických podmínkách.

Gábina Vyziblová

lektor, kouč

Vystudovala jsem dramatickou výchovu na DAMU. Pracuji třináctým rokem s jednotlivci i s týmy jako lektorka soft skills, koučka a konzultant v oblasti rozvoje lidských zdrojů. Ve své práci kombinuji divadelní techniky, zážitkovou pedagogiku a systemický přístup. Baví mě doprovázet druhé na cestě k novým, nápaditým a originálním změnám, protože věřím, že všichni mají všechno potřebné k utváření svého jedinečného příběhu.

Jan Táborský

konzultant v oblasti českého jazyka

Vystudoval jsem český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a znalosti češtiny jsem si prohloubil na několika korektorských, redakčních i vědeckých pozicích (včetně Ústavu pro jazyk český). V posledních letech se zabývám jazykovými korekturami a redakčními úpravami českých textů a s velkým potěšením vedu semináře o češtině pro veřejnost i firemní klientelu. Moje vášeň pro češtinu se naplno projevila v mé knižní prvotině Jazykové jednohubky (2014).

Robert Pechač

školitel MS Office

Již 20 let se zabývám školení produktů společnosti Microsoft pro přední české firmy. Školím jak kurzy pro běžné uživatele, tak pro IT specialisty, programátory. Jsem držitelem certifikací Microsoft, které garantují perfektní odborné znalosti, potřebné prezentační dovednosti a také schopnost předávat znalosti dále. Vedle školení se zabývám návrhem a tvorbou programů na zakázku. Od drobných programů – maker pro Excel, Word, Outlook a další až po robustní databázové aplikace. V posledních letech se navíc věnuji návrhu a tvorbě korporátních šablon, především v PowerPointu a Wordu.

Jan Benda

psychoterapeut, trenér, kouč

Jsem terapeut, cestovatel, trenér a výzkumník. Dvacet let se věnuji využívání všímavosti (mindfulness) nejen v terapii a seberozvoji, ale i v managementu a leadershipu. Inspiruje mne přitom Buddhovo učení, jihoameričtí indiáni, změněné stavy vědomí i nejnovější poznatky neurověd. Rád učím lidi pracovat s emocemi a nacházet nečekanou moudrost ve vlastním nitru. Ukazuji jim, že sebepoznávání a laskavost k sobě jsou branami ke spokojenému a naplněnému životu.

Marek Holeček

horolezec, dokumentarista

Vynikající český horolezec a filmový dokumentarista, který se zabývá především objevováním nových výstupových směrů v nejvyšších horách světa. Odmítá představu, že vrcholem snažení je dosažení co největší nadmořské výšky, zaměřuje se proto na prvovýstupy a originální cesty. V jeho horolezecké kariéře lze najít nejen úspěšné výstupy na osmitisícové vrcholy, ale i další zajímavé destinace jako např. lezení v mrazivé Antarktidě. Jednotícím prvkem jeho 26 expedic byla vždy snaha dělat nové kroky tam, kde lidská noha nemá ještě svůj otisk.

Simona Sedláková

fyzioterapeutka

Vystudovala jsem fyzioterapii na FTVS UK a od roku 1989 působím jako terapeutka převážně dospělých pacientů. Mezi mé učitele patřili např. L. Mojžíšová, prof. V. Janda, prof. K. Lewit či prof. P. Kolář, kteří mě naučili komplexnímu přístupu k pohybovému aparátu člověka. Po obhajobě doktorátu na téže fakultě v oboru fyzioterapie pracuji ve vlastní soukromé praxi. Věnuji se především diagnostice a terapii funkčních poruch hybného systému. Inspirací k semináři jsou samotní pacienti, kteří přicházejí do ordinace pro bolesti zad a hlavy, způsobené často sedavým zaměstnáním. Vydala jsem knihy Záda, která cvičí, nebolí aneb Cvičíme podle L. Mojžíšové a Cvičíme v kanceláři.

Martin Vasquez

lektor, herec, improvizátor

Vystudoval Divadelní fakultu AMU Praha a později také Divadelní fakultu JAMU v Brně v rámci doktorského studia. Absolvoval celou řadu výcviků a stáží v oblasti komunikace a to i v zahraničí, např. v Německu, Rakousku a Francii. Jeho školeními a tréninky od roku 2000 prošli například zaměstnanci společností Česká spořitelna, ČSOB, Vodafone, Nestlé, Heineken, Škoda Auto, Lego, LINET, dále lidé ze státní správy a neziskových organizací. Již několik let spolupracuje s TEDxPrague, kde připravuje řečníky na jejich vystoupení. Posledních 17 let se s veškerou vášní věnuje improvizačnímu divadlu. V roce 2012 založil IMPRO INSTITUT a v roce 2013 publikoval knihu „Buďte mistry improvizace!“.

Karolína Hlavatá

nutriční terapeutka

Vystudovala jsem obor Výživa člověka a této problematice se věnuji více než 15 let. Pracuji jako dietolog na OB klinice v Praze a v programu Health Plus. Rovněž působím jako odborný garant v obecně prospěšné společnosti Vím, co jím. Zkušenosti s přednášením jsem získala výukou dietologie pro nutriční terapeutky na 1. lékařské fakultě UK a vedením workshopů pro veřejnost. Výživa je i mým koníčkem, stejně jako zahradničení, četba dobrých detektivek a sport.

Kristýna Schnablová

školitel první pomoci

Jsem kvalifikovaný školitel první pomoci, zastávám funkci šéflektora a odborného garanta kurzů ZDrSEM pro firemní týmy. Zážitkové kurzy první pomoci realizuji desátým rokem, a to společně s celou řadou kolegů lékařů, záchranářů a mediků. První pomoc pro mě představuje ideální propojení hlavních oblastí, kterým jsem se řadu let věnovala. Praxe v rámci IZS (6 let jsem byla jedním z atestovaných kynologů MV ČR) mě velmi brzy přesvědčila o důležitosti zejména prevence a předvídání hrozících úrazů. Kurzy mi dávají také možnost využívat mé původní pedagogické vzdělání (MFF UK), zaměřené na využití zážitku ve výuce a efektivitu výuky.

Daniela Wogurková

lektor, kouč

Jsem praktik a optimista. Na trénincích nabízím to, co mám vyzkoušené, věci, které fungují – ve vedení lidí, (sebe)motivaci, plánování více rolí nebo úkolů, zvládání obtížných situací. Pomohu vám, abyste si na řešení přišli sami, nebo nabídnu hotové návody. Vyzkoušíte si, na čem si nabijete nos a které postupy budou pro vás ty pravé. Uslyšíte motivující zpětnou vazbu a doporučení do praxe. Mám patnáct let lektorských zkušeností, vystudované sociální vědy a praxi na psychoterapeutické klinice.

Jitka Štádlerová

lektorka a koučka

Vzdělávání se věnuji více než 20 let, jako lektor, mentor i kouč.  Při přípravě seminářů i materiálů kladu hlavní důraz na praktičnost předávaných informací, kombinuji nejnovější poznatky neurověd se zdravým rozumem. V kurzech či při koučování a mentoringu ráda využívám aktivity a pomůcky, které účastníkům pomáhají objevovat nové souvislosti a dávají možnost podívat se na věci z různých úhlů pohledu.

Iva Rašínová

lektor, konzultant

Vystudovala jsem psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a absolvovala sebezkušenostní výcvik v dynamické skupinové psychoterapii (SUR) a dva stupně výcviku Gestalt koučování. Baví mě pomáhat lidem k lepší spolupráci a hlubším vztahům a rozvíjení jejich dovedností. Tomu se věnuji již přes deset let jako lektor, kouč a konzultant.

Honza Dolejš

lektor

Je expertem a lektorem digitálních dovedností, připravuje vzdělávací programy a zavádění digitálních technologií do největších českých firem. Spolupracuje s firmami jako ŠKODA AUTO a.s., ČSOB, SUEZ, innogy, GasNet a další. Je zodpovědný za adopční program Office 365 ve ŠKODA Auto a.s. pro 20 000 zaměstnanců. Sám je nadšencem do osobního rozvoje a moderních technologií. Věří, že pokud se technologie používají správně, mohou ušetřit mnoho času a zlepšit kvalitu života. Jeho vášní je předávat lidem zkušenosti a tlumočit je do „lidské řeči“.

Petr Fridrich

smícholog, instruktor jógy smíchu

Jsem smícholog, učitel a instruktor jógy smíchu, organizátor Mistrovství ve smíchu, zakladatel FUNBIZ přístupu v rámci kterého se zabývám rozvojem pozitivní energie a inovacemi v prostředí firem a organizací, a to prostřednictvím zábavy, humoru a hry. V minulosti jsem také pracoval jako tvůrce a manažer výzkumných projektů, lektor, konzultant organizační kultury a rozvoje a konzultant pro zábavu spojenou se značkami.

Libor Macek

lektor, konzultant

Ve firemním vzdělávání se pohybuji déle než 10 let. S oblibou o sobě tvrdím, že nejsem lektor teoretik. Své zkušenosti mám neustále možnost vylepšovat při obchodování s jurtami, které dovážím z Mongolska a po úpravách stavím na území ČR. Vyjednávám s uživateli, úředníky, kolegy, a nejvýživnější nadále zůstává vyjednávání s dodavatelem, který je „Mongol“ a můj největší učitel zároveň. Zkušenosti propojuji s teorií, ta mi pomáhá pojmenovávat to, co mnohdy podvědomě dělám a následně to na vědomé úrovni překlápím s účastníky workshopů do jejich profesního života.

Petr Růžička

psycholog, kouč a lektor

Jsem psycholog, akreditovaný senior kouč a lektor, psychoterapeut, dlouholetý certifikovaný cvičitel jógy Systému Jóga v denním životě, od roku 1987 žákem indického duchovního učitele. Jsem autor metody Relaxace Tichá vnitřní radost a hudebník, který skládá relaxační hudbu, věnuje se interpretaci indických manter a duchovních písní.

FYZIO Aktiv

centrum rehabilitace a prevence

FYZIO Aktiv je zdravotnické zařízení, které věnuje veškeré úsilí a odbornost práci s lidským pohybovým aparátem. Využíváme nejmodernější rehabilitační a cvičební přístupy AKTIVNÍ FYZIOTERAPIE, které čerpají od znalostí a zkušenosti tradičních bojových umění staré Číny přes nejmodernější informace 3D anatomie a kineziologie až po metody moderního švýcarského rehabilitačního a pohybového konceptu Spiraldynamik®.

Jan Pernica

profesionální trenér běhu

V oblasti běhu se pohybuji již přes 20 let. Od závodní kariéry na reprezentační úrovni (běh na 800 m) jsem postupně přešel k trénování dalších běžců rozdílných výkonností – od hobby běžců po reprezentanty. Pořád se mě drží závodní nálada, ale již není primárním cílem překonávání osobních rekordů, ale dobrý pocit ze svého výkonu a běhu obecně. Vystudoval jsem pedagogickou fakultu obor tělesná výchova a později jsem na FTVS UK přidal doktorské studium oboru kinantropologie. Již přes 10 let působím jako trenér na USK Praha a zároveň vedu tréninky běžců adidas Runners Prague.

Lenka Bílková

konzultant, trenér, kouč

Více než 15 let působím jako konzultant, trenér a kouč. Pracuji s jednotlivci i týmy a specializuji se na životní a profesní změny a na osobní růst mých klientů. Mám čtrnáctiletou zkušenost s řízením soukromé firmy a vedením lidí ve vrcholové manažerské pozici. Při své práci kombinuji celou řadu různých koučovacích postupů, tréninkových metod a terapeutických technik z oblasti NLP (neuro-lingvistické programování). Zároveň se ptám, naslouchám a inspiruji příběhy ze svého vlastního života.

Klára Novotná

programová manažerka, lektorka

Dlouhodobě kombinuji reálnou manažerskou praxi s předáváním zkušeností a rozvojem v rámci koučinku, mentoringu a tréninků. Působím na pozici programového manažera, mám zkušenosti s desítkami úspěšně odřízených projektů a programů, v IT/TD i v businessu, na straně dodavatelské i klientské, s prací pod tlakem a v měnícím se prostředí, s vedením virtuálních i reálných týmů. Vedle své manažerské praxe jsem certifikovaný osobní kouč dle ICF, trenér rozvojových tréninků a mentor v oblasti projektového řízení.

Eliška Vyhnánková

konzultantka v oboru sociálních médií

Živím se jako konzultantka v oboru sociálních médií, nabízím poradenství a odborně vedená školení využití sociálních sítí Facebook, Twitter, LinkedIn aj. Svým klientům předávám znalosti z dlouholeté praxe.

Ladislav Habásko

lektor a kouč

Absolvoval jsem dlouhodobý akreditovaný vzdělávací program Life and Business Coaching – Coaching Development Ltd. Mojí předností je kombinace zážitkové pedagogiky a koučovacích přístupů a zaměření na konkrétní akční kroky a metody napomáhající jejich dosahování. Ve volném čase vyměním kravatu za staré rifle, fixy za tesařskou sekeru a s chutí opravuji  roubenou vesnickou usedlost z roku 1748.

Heřman Volf

ředitel projektů, vozíčkář

Heřman Volf měl před deseti roky čtyřicet, úspěšně podnikal, vedl rychlý život zacílený hlavně na práci. Během nočního lyžování nešťastně upadl a poranil si míchu. Ochrnul od pasu dolů. Bojoval o život, následně o chuť a sílu žít. Dnes je Heřman ředitelem několika světově unikátních sportovních projektů, na speciálním kole procestoval Evropu, je jednou z nejvýraznějších handicapovaných osobností u nás.

Bára Schneiderová

ředitelka Storytelling, z.s.

Věnuji se slovu a příběhům jako ředitelka Storytelling, z.s. a dramaturgyně a scenáristka. Storytelling jsem studovala na norské Oslo University College a pracovala jsem jako stážistka ve Scottish Storytelling Centre v Edinburghu.

Radek Moravec

projektový manažer, SCRUM master, lektor v oblasti řízení projektů

Více než 14 let jsem řídil rozsáhlé projekty převážně v IT. V průběhu praxe jsem se naučil a vyzkoušel řadu metod, metodik a postupů, které se v této oblasti používají. Po celou dobu jsem sbíral jednotlivé ingredience, které by měl obsahovat úspěšný projekt. Pod pojmem úspěšný projekt vidím projekt, který dodá co je požadováno a zároveň se jeho tým cítí bezpečný, motivovaný a práci na projektu si užívá. Od začátku roku 2015 se věnuji vedle vlastních projektů i předávání projektových zkušeností jednotlivcům i skupinám v rámci projektově orientovaných školení, konzultací a koučinku.