MENU

Z čeho čerpat sílu a jak se ještě motivovat

Máte dlouhodobě pocit, že i přes váš optimismus a poctivou snahu vám už docházejí síly, je pro vás čím dál obtížnější plnit i běžné úkoly a navíc potřebujete zastávat více rolí v jedné osobě? Potřebuje od vás okolí povzbuzení a přitom sami už nemáte na rozdávání? Hledáte způsoby, jak v situaci, kterou jste si nevybrali, doplňovat energii nebo ji alespoň neztrácet?

Pojďme se podívat na konkrétní rady pro aktuální zvládnutí i na návod pro dlouhodobé budování resilience. Ukážeme si, jak naše vnitřní nastavení ovlivňuje to, jak se nám daří v životě, včetně pracovního. Co lidem umožňuje přežít náročné situace a zvládnout úkoly, které ostatní obvykle vzdají, a jak v tom můžeme hledat inspiraci pro naši současnou situaci, která nás velmi omezuje ve fungování, na které jsme byli zvyklí.

Projdeme příběhy reálných lidí, kteří přežili velmi náročné situace a podíváme se, jak schopnost člověka přežít extrémní zátěž souvisí s jeho vnitřním světem, osobním nastavením a způsobem, jak se dívá na život a zda se tak narodili, nebo se to dá naučit. Vezmeme si od nich inspiraci do našich životů soukromých i pracovních. Budeme mít prostor pro sdílení a zejména hledání vlastní inspirace.

Obsah:

  • Jaké je moje vnitřní nastavení a jak ovlivňuje moje prožívání a zvládání náročných situací?
  • Co pomůže akutně v dlouhodobě nepříznivých podmínkách?
  • A čím si mohu postupně zvyšovat svou odolnost?

Výstupy

  • Konkrétní tipy pro akutní i dlouhodobou pomoc.
  • Pochopení proč lidé reagují jak reagují a co se s tím dá dělat.
  • Postupy pro rozhodování v obtížných podmínkách.

Daniela Wogurková

lektor, kouč

Jsem praktik a optimista. Na trénincích nabízím to, co mám vyzkoušené, věci, které fungují – ve vedení lidí, (sebe)motivaci, plánování více rolí nebo úkolů, zvládání obtížných situací. Pomohu vám, abyste si na řešení přišli sami, nebo nabídnu hotové návody. Vyzkoušíte si, na čem si nabijete nos a které postupy budou pro vás ty pravé. Uslyšíte motivující zpětnou vazbu a doporučení do praxe. Mám patnáct let lektorských zkušeností, vystudované sociální vědy a praxi na psychoterapeutické klinice.