Jak si užít práci

MENU

Z čeho čerpat sílu a jak se ještě motivovat


Lektorka: Daniela Wogurková

Máte dlouhodobě pocit, že i přes váš optimismus a poctivou snahu vám už docházejí síly, je pro vás čím dál obtížnější plnit i běžné úkoly a navíc potřebujete zastávat více rolí v jedné osobě? Potřebuje od vás okolí povzbuzení a přitom sami už nemáte na rozdávání? Hledáte způsoby, jak v situaci, kterou jste si nevybrali, doplňovat energii nebo ji alespoň neztrácet?

Více...

Můj funkční home office: tipy a triky pro práci z domova


Lektorka: Daniela Wogurková

Možná vás práce z domova nadchla nebo se stane součástí vaší firemní kultury. Ať už ji využijete jako benefit, při péči o nemocného člena rodiny nebo z nařízení zaměstnavatele, mohou se vám hodit praktické a vyzkoušené tipy na to, jak si zařídit dobré podmínky pro práci z domova. Na workshopu zjistíte, jak přirozeně funguje mozek a celé lidské tělo a jak dobře pracovat s energií v nestandardních podmínkách. Jak si zajistit klid na soustředěnou práci – co domluvit s nadřízenými, kolegy a rodinou, jak zapojit členy domácnosti včetně dětí do plánování a dodržování vaší pracovní doby a čím neztrácet drahocennou energii.

Více...

Digitální detox


Lektor: Honza Dolejš

Dnešní svět je moderními technologiemi doslova přeplněn. Pokud se moderní nástroje využijí správě, mohou ušetřit čas i zpříjemnit život. Má to však i odvrácenou stranu – jestliže se nedokážeme od telefonu odtrhnout, sociální sítě nám berou podstatnou část volného času a neustále jsme ve stresu, zda jsme o něco „nepřišli“, když nejsme online, je to špatně. V tomto workshopu se podíváme na to, jak se naučit používat digitální technologie jen ve chvíli, kdy to dává smysl. Jak si udělat digitální pořádek? A jak docílit digitálního detoxu, když je to třeba?

Více...

Nástrahy home office: jak se stravovat při práci z domova


Lektorka: Karolína Hlavatá

Práce z domova je pro mnohé snem, ne vždy se ale daří dodržovat denní režim v rozumných kolejích. Na práci si sice čas najdeme, ale často trpí náš jídelníček. Bez snídaně, jen s hrnkem kávy a v pyžamu usednout k počítači, pak uzobávat cosi z mističky a večer konečně pořádné jídlo. Když se práce nedaří a nápady nepřicházejí, chodíme pravidelně kontrolovat obsah lednic. Po několika týdnech můžeme zjistit, že nedopneme oblíbený kousek oděvu a jídelní plán, tak pečlivě dodržovaný v kanceláři, je v troskách. To jedna z nástrah práce na home office. V našem novém workshopu se dozvíte nač si dávat pozor, jak si připravit jednoduché a rychlé pokrmy, jak si nastavit režim a mnoho dalšího.

Více...

Zdravá záda na home office: cviky nejen na doma


Lektorka: Simona Sedláková

Museli jste zůstat na home office? K tomu máte doma děti na on-line výuce a ještě musíte vařit? Díky tomu se změnil váš každodenní režim. Málo se hýbete, mnoho hodin sedíte, bolí vás hlava, záda, můžete být nervózní a často vyčerpaní. Aktivní workshop vám pomůže s prevencí a kompenzací špatných pohybových návyků při statické práci. Vysvětluje, proč bolí záda, čím trpí páteř při dlouhodobém sedu, jestli lze správně sedět mnoho hodin, jak uspořádat své pracovní místo a jak si zacvičit i doma. Nabízí jednoduchá řešení, jak si ulevit při dlouhém sezení nebo při vaření pro rodinu. Je inspirací, radou, povzbuzením, jak svému tělu věnovat pár „pohybových“ minut denně.

Více...

Zdravá záda v kanceláři/v autě/Zdravá ruka v kanceláři


Lektoři: Simona Sedláková/FYZIO Aktiv

Aktivní workshop je zaměřen na prevenci a kompenzaci špatných pohybových návyků při sedavém zaměstnání. Vysvětluje, proč nás bolí záda, čím trpí páteř při dlouhodobém sedu, jestli lze správně sedět mnoho hodin, jak uspořádat své pracovní místo a jak si zacvičit v kanceláři nebo v autě. Nabízí jednoduchá řešení, jak předcházet zdravotním problémům souvisejícím s výkonem povolání. Je inspirací, radou, povzbuzením, jak svému tělu věnovat pár „pohybových“ minut denně.

Více...

Stress management


Lektoři: Petr Růžička, Martin Sedláček

Petr Růžička: Jak nás příroda vybavila pro přežití aneb co se se mnou děje tváří v tvář šavlozubému tygrovi. A jak je to dnes? Teoretická část bude prokládána jednotlivými seberegulačními zážitkovými metodami.

Martin Sedláček: Workshop je věnovaný technikám MBSR a tělovým intervencím k uvolnění nahromaděného stresu. Mindfulness-based stress reduction (MBSR), je léčebný program snižování stresu, který využívá psychologický pojem všímavost (anglicky mindfulness).

Více...

Běhej s radostí


Lektor: Jan Pernica

Mnoho z nás podlehlo kouzlu běhu, který je pro svou jednoduchost a dostupnost jedním z nejrozšířenějších rekreačních sportů. Pro některé se však běh stal více než nástrojem k relaxaci a tito běžci hledají své limity a testují tělo závodní zátěží. Aby běžce všech úrovní spojovalo jedno – radost z běhu, je potřeba, aby byl běžec zdravý a běh si mohl plnohodnotně užít. Na našem workshopu se zaměříme na práci s technikou běhu, která je základním předpokladem pro tzv. zdravý běh, který bude pro naše tělo bezpečný.

Více...

Výživou ke zdraví: trendy a mýty ve výživě


Lektorka: Karolína Hlavatá

To, že strava ovlivňuje významně naše zdraví, je známá věc. Méně často si ale uvědomujeme, že i oblast výživy má své zákonitosti. Abychom byli schopni sestavit svůj denní jídelníček vyváženě, je potřeba mít i tzv. nutriční gramotnost. Na workshopu se budeme učit orientovat ve spleti často protichůdných informací, abychom si uměli vybrat tu správnou cestu a nepodlehli zavádějícím reklamám a mnohdy nebezpečným mýtům.

Více...

Jak na „normální“ tělesnou hmotnost


Lektorka: Karolína Hlavatá

Váhu řeší v dnešní době spousta z nás. Někdo by rád zhubnul, jiný přibral, muži často touží po svalech, ženy po ladných křivkách. Současný diktát módy je neúprosný – štíhlá vítězí. Nicméně ke slovu se dostávají i plus size modelky: mohlo by to snad naznačovat, že trendy může být i obezita? Co je tedy vlastně „normální“ tělesná hmotnost, jak ji stanovit a jak jí docílit? Je vůbec extrémní štíhlost zdravá? Co to znamená fit fat? Na tyto a mnoho dalších otázek získáte odpovědi v našem novém workshopu.
Součástí workshopu je i možnost zvážit se na bioimpedanční váze a získat tak představu o skladbě svého těla.

Více...

První pomoc zážitkem


Lektorka: Kristýna Schnablová

Na kurzu vás s využitím zážitkové formy výuky naučíme základy první pomoci. Hlavní náplň kurzu tvoří první pomoc pro situace, kdy čekat s rukama v kapsách může mít pro zraněného fatální následky. Základem našich kurzů je systém tří kroků, ve kterém je kladen důraz na vlastní bezpečnost a vyhodnocení rizika situace, dále na zajištění základních životních funkcí a terciárně na ošetření dalších poranění.

Více...

Syndrom vyhoření a jeho prevence


Lektor: Martin Sedláček

Účastníci se naučí včas syndrom vyhoření identifikovat, pojmenují svoje zdroje, naučí se pracovat s hranicemi jako důležitým faktorem prevence. Součástí kurzu je i představení konceptu Vnitřní udržitelnosti.

Více...

O štěstí a úspěchu


Lektor: Martin Sedláček

Je štěstí a úspěch jedno a to samé? Co je to, co ve svých životech skutečně potřebujeme? Jak pracovat s osobními cíli? Kde hledat rovnováhu mezi prací a osobním životem? Zajímají vás odpovědi na tyto otázky? Pak vás rádi přivítáme na workshopu O štěstí a úspěchu.

Více...

Ponořeni do smíchu


Lektor: Petr Fridrich

Workshop vycházející ze smíchocviků založených na hravých aktivitách vyvolávajích smích. Jeden z nejlepších nástrojů pro prevenci stresu, smutku, depresí a syndromu vyhoření, praktikovaný již ve více než 80 zemích světa. Unikátní koncept cvičení, který pomáhá k aktivování nebo znovunalezení spontánní hravosti a radosti v našem životě a má i celou řadu dalších přínosů na fyzické, psychické, emocionální, ale i sociální úrovni, což je ověřeno množstvím různých odborných studií po celém světě.

Více...

Harmonizující meditace


Lektor: Petr Růžička

Jak harmonizovat mozkové vlny, zklidnit mysl a uklidit si v hlavě. Tisíciletá tradice technik k ovládání vlastní mysli již není bedlivě střeženým tajemstvím himálajských klášterů. Všichni dnes můžeme profitovat z jednoduchých metod s výraznými účinky na náš každodenní život.

Více...

Zdravěji z práce


Lektor: Ladislav Habásko

Lidské tělo je stvořeno k lezení po stromech, vše ostatní způsobuje dysbalance. Pojďme se spolu podívat na pár základních věcí, které pro sebe můžeme udělat, abychom i ze sedavého zaměstnání domů přišli zdravější. Zaměříme se na základní principy pohybu a zvědomování stravovacích zásad.

Více...