MENU

Běhej s radostí

Mnoho z nás podlehlo kouzlu běhu, který je pro svou jednoduchost a dostupnost jedním z nejrozšířenějších rekreačních sportů. Pro některé se však běh stal více než nástrojem k relaxaci a tito běžci hledají své limity a testují tělo závodní zátěží. Aby běžce všech úrovní spojovalo jedno – radost z běhu, je potřeba, aby byl běžec zdravý a běh si mohl plnohodnotně užít. Na našem workshopu se zaměříme na práci s technikou běhu, která je základním předpokladem pro tzv. zdravý běh, který bude pro naše tělo bezpečný. Zároveň probereme i témata, která pomohu jak začínajícímu běžci, tak těm již pokročilým. Tedy například jak často a kolik kilometrů běhat. Jakou zvolit intenzitu tréninku, abychom se nepřetrénovali a trénink byl zároveň dostatečně podněcující. Naučíme se jednoduché kontrolní mechanismy pro řízení tréninku a vysvětlíme si rozdílné tréninkové metody.

Dvouhodinový workshop se skládá z jedné hodiny teorie uvnitř a z jedné hodiny praktického nácviku venku. Nyní ho realizujeme i celý venku, teorie je včleněná do praktické části.


Obsah:

  • Běžecká technika
  • Tréninkové metody
  • Kontrola trénovanosti
  • Otázky účastníků

Výstupy:

  • Rozlišíte klíčové body běžecké techniky.
  • Naučíte se správně vedený běžecký krok a získáte zásobník cviků pro jeho zdokonalení.
  • Budete vědět jak rychle a kolik toho naběhat, aby to pro vás bylo přínosem.

Jan Pernica

profesionální trenér běhu

V oblasti běhu se pohybuji již přes 20 let. Od závodní kariéry na reprezentační úrovni (běh na 800 m) jsem postupně přešel k trénování dalších běžců rozdílných výkonností – od hobby běžců po reprezentanty. Pořád se mě drží závodní nálada, ale již není primárním cílem překonávání osobních rekordů, ale dobrý pocit ze svého výkonu a běhu obecně. Vystudoval jsem pedagogickou fakultu obor tělesná výchova a později jsem na FTVS UK přidal doktorské studium oboru kinantropologie. Již přes 10 let působím jako trenér na USK Praha a zároveň vedu tréninky běžců adidas Runners Prague.