Mindfulness programy

MENU

Mindfulness programy

Pro všechny, kteří se chtěji dozvědět o Mindfulness něco více, než je uvedeno na našich stránkách, jsme natočili s lektorem Janem Bendou video „Úvod do Mindfulness“, ve kterém se o všímavosti dozvíte mnoho zajímavých informací! Video naleznete ZDE. Nebo na našem youtube kanálu „První česká vzdělávací“.

Mindfulness (2 dny)


Lektor: Jan Benda

Nosíte si někdy starosti z práce domů a neumíte si účinně odpočinout? Potřebujete „dobít baterky“ a naučit se „vypnout“? Chcete zvládat náročné situace s vnitřním klidem? Přijďte zjistit, jak na to! Na workshopu se seznámíte s všímavostí (mindfulness), tedy se schopností, která se v posledních letech stala obrovským hitem nejen v oblasti seberozvoje a zdravého životního stylu, ale i rozvoje pracovní angažovanosti a kreativity. Na workshopu získáte užitečné nástroje a naučíte se základní postupy, jak všímavost rozvíjet a jak ji využívat v osobním i pracovním životě. Získáte vnitřní klid i nové možnosti zvládat pracovní výzvy a náročné situace v komunikaci a managementu.

Více

Mindfulness a zvládání stresu (2 dny)


Lektor: Jan Benda

Věnujete až příliš času práci a zůstává vám málo prostoru pro sebe? Chcete se zbavit napětí a naučit se skutečně odpočívat? Chcete se naučit v náročných situacích dovedně zvládat emoce své i emoce druhých? Přijďte zjistit, jak na to! Díky našemu kurzu porozumíte principům vzniku a působení stresu a naučíte se osvědčené postupy a strategie pro jeho zvládání. Zmapujete si zdroje stresu ve vaší práci a životě, vyzkoušíte si netradiční cvičení pro doplnění životní energie a vitality i pro zvládnutí strachu, hněvu a smutku. Poznejte, jak zatočit s vnitřními stresory, jak zvládnout akutní stres i jak stresu předcházet!

Více

Mindful Leadership (4 dny)


Lektor: Jan Benda

Proč nás některé osobnosti fascinují, mají náš respekt i důvěru, chceme se od nich učit a snažíme se jim podobat? Čím to je, že nás inspirují k nečekané odvaze a tvořivosti? Souvisí schopnost zvládat sebe sama se schopností vést lidi? A jak se z „osamělého bojovníka“ stává „král“, na kterého jsou „poddaní“
i „rytíři“ hrdí a za něhož „dají ruku do ohně“?

Rozvíjení všímavosti (mindfulness) vede k sebepoznávání, sebeovládání, ale i k sebepřesažení. Díky všímavosti na jedné straně rozvíjíme vlastní potenciál, na straně druhé ale také začínáme chápat, že uspět a nalézt osobní spokojenost a smysl v životě lze pouze ve spolupráci s druhými. Všímavost z nás tak činí „krále“, který je pro druhé inspirací, ale který je i „tvůrcem pole“, v němž se ostatní mohou rozvíjet. A právě o nalezení a objevení sebe sama, vlastní hodnoty, ale i hodnoty druhých je program Mindful Leadership.

Více