MENU

Můj funkční home office: tipy a triky pro práci z domova

Možná vás práce z domova nadchla nebo se stane součástí vaší firemní kultury. Ať už ji využijete jako benefit, při péči o nemocného člena rodiny nebo z nařízení zaměstnavatele, mohou se vám hodit praktické a vyzkoušené tipy na to, jak si zařídit dobré podmínky pro práci z domova. Na workshopu zjistíte, jak přirozeně funguje mozek a celé lidské tělo a jak dobře pracovat s energií v nestandardních podmínkách. Jak si zajistit klid na soustředěnou práci – co domluvit s nadřízenými, kolegy a rodinou, jak zapojit členy domácnosti včetně dětí do plánování a dodržování vaší pracovní doby a čím neztrácet drahocennou energii. Řekneme si tipy na dokončování úkolů, plánování práce v blocích, oddělování pracovní a osobní roviny v jednom prostoru, rady pro dobré usínání nebo rituály pro ranní vstávání.

Obsah

  • Pochopíte, jak funguje lidské tělo a proč doporučujeme konkrétní postupy pro práci s časem a úkoly.
  • Získáte tipy pro dobré soustředění, dokončování, doplňování energie během dne.
  • Dozvíte se, jak v lidském těle funguje zákon zachování energie, proč jíst žábu a jak přejít poušť.
  • Uvědomíte si, co potřebujete domluvit s nadřízeným a rodinou a v čem být přísní nebo laskaví k sobě, aby práce z domova běžela jak má.
  • Zjistíte, co přesně vám energii odebírá a jak s tím pracovat a co vám ji naopak během dne a na jeho konci může zpětně dodat.

Výstupy

  • Soupis mnoha fungujících nefinančních odměn.
  • Pochopení toho, jak zacházet se sebou a s úkoly v nestandardních pracovních podmínkách.
  • Konkrétní tipy na zvládnutí osobní, pracovní i vztahové roviny při práci z domova

Daniela Wogurková

lektor, kouč

Jsem praktik a optimista. Na trénincích nabízím to, co mám vyzkoušené, věci, které fungují – ve vedení lidí, (sebe)motivaci, plánování více rolí nebo úkolů, zvládání obtížných situací. Pomohu vám, abyste si na řešení přišli sami, nebo nabídnu hotové návody. Vyzkoušíte si, na čem si nabijete nos a které postupy budou pro vás ty pravé. Uslyšíte motivující zpětnou vazbu a doporučení do praxe. Mám patnáct let lektorských zkušeností, vystudované sociální vědy a praxi na psychoterapeutické klinice.