Manažerské dovednosti

MENU

Chyba jako nástroj učení se


Lektorka: Daniela Wogurková

Podíváme se, jak reaguje lidský mozek na pochvalu a jak na kritickou zpětnou vazbu, abychom pochopili důvody k častým reakcím a mohli s nimi dál pracovat. Podíváme se na dopady nevhodně oznámené chyby a demotivačně podané kritiky a samozřejmě si řekneme doporučené formulace. Dobře podaná kritika motivuje a inspiruje, nacvičíme si tedy fungující formulace, nejlépe na situacích z vaší praxe.

Více...

Vedení lidí na dálku


Lektorka: Daniela Wogurková

Vedení týmů na dálku je specifická disciplína. Fungují v ní zcela jiné komunikační a skupinové mechanismy. Podíváme se, jak tými na dálku udržet výkonný a stabilní. Pojmenujeme markantní rozdíly v osobní a vzdálené komunikaci, abychom pochopili proč při online spolupráci dochází k nedorozuměním a jak jim můžeme předcházet.

Více...

Nefinanční motivace


Lektorka: Daniela Wogurková

Přijďte zjistit, co vaše kolegy a podřízené skutečně motivuje. Známe pět druhů motivací, která je ta jejich?
Pojďte přijít na to, jaké všechny možnosti u vás ve společnosti máte (a kolik ušetříte jejich využitím).
Využijte možnost udělat si plán pro nefinanční stimulaci konkrétních členů v týmu.

Více...

4 kroky ke strukturované poradě


Lektorka: Daniela Wogurková

Workshop zaměřený na nácvik čtyřkrokové metody GROW pro skupinovou práci. Využijete v situacích, kdy se potřebujete v týmu dohodnout, vybrat vhodné řešení, rozdělit si úkoly, při poradě probrat vše důležité. Pomáhá držet se dohodnutého tématu, zvládat manipulativní odbočky, korigovat rozvleklé řečníky. Vhodné zejména pro situace, kdy tým není sehraný nebo roli hrají velké emoce. Zažijete rozdíl mezi dosavadním náhodným způsobem vedení porad a strukturovanou spoluprací.

Více...

Zpětná vazba pro každý den


Lektorka: Gábina Vyziblová

Zpětná vazba je významnou součástí naší komunikace a zároveň také jeden z nejdůležitějších nástrojů vedení lidí.

Jak ocenit druhé? Jak si říci o změnu? Jak reagovat na emotivní reakce partnera? To je několik z mnoha otázek, které si můžeme pokládat před poskytnutím či přijetím zpětné vazby.

Připravili jsme jednoduchý koncept 3P, který vám pomůže na mnohé otázky odpovědět!

Více...

Proč nám v týmu nefunguje spolupráce a jak na ni


Lektorka: Daniela Wogurková

Podíváme se na pět nejčastějších příčin selhávání týmů, jak je popsal Patrik Lencioni a rozvinuli další lidé z praxe. Rozklíčujeme, která z příčin se týká právě vás a zjistíme jak z toho ven. U každé roviny dostanete doporučení z praxe, sestavená lidmi se zkušenostmi s vedením velkých nebo komplikovaných týmů.

Více...

Rozhovor o zodpovědnosti


Lektorka: Daniela Wogurková

Spolupracujete s podřízenými nebo s kolegy na projektech a zažíváte situace, kdy opakovaně nebyla včas dodána práce? Potřebujete zajistit, aby lidé vykonávali práci, pro kterou byli najati, a běžnou cestou se to nedaří? Potřebujete další nástroj pro zpětnovazebné rozvojové rozhovory?

Nabízíme schémata pro až tři postupné rozhovory, ve kterých zjišťujete, co se stalo, a vracíte kompetence a zodpovědnost kolegovi, který se jich napoprvé/opakovaně zcela nechopil.
Je možné pracovat s konkrétními situacemi z vaší praxe.

Více...

Jak chutná koučink


Lektorka: Iva Rašínová

Je pro vás koučování sprosté slovo? Nebo naopak věříte, že je to efektivní nástroj pro překonávání překážek či rozvoj a učení? Ať tak či tak, pojďte si ho vyzkoušet na vlastní kůži. S sebou si přineste své vlastní téma, se kterým byste pomocí koučování chtěli pohnout. Během dvouhodinového workshopu si vyzkoušíte roli kouče i roli koučovaného a poznáte základní nástroje koučování.

Více...