MENU

Vedení lidí na dálku

Vedení týmů na dálku je specifická disciplína. Fungují v ní zcela jiné komunikační a skupinové mechanismy.  Podíváme se, jak tým i na dálku udržet výkonný a stabilní. Pojmenujeme markantní rozdíly v osobní a vzdálené komunikaci, abychom pochopili, proč při online spolupráci dochází k nedorozuměním a jak jim můžeme předcházet.

Řekneme si tipy na dobré zadávání úkolů, podávání zpětné vazby a kontrolu zadané práce. Zastavíme se u motivace – vaší vlastní, abyste nestandardní podmínky pro vedení týmu dobře a dlouhodobě zvládali, i motivace pracovníků, pro které je mnohdy práce z domova náročná. Řekneme si konkrétní tipy, jak s lidmi o motivaci mluvit, co ne/funguje na povzbuzení. Nasdílíme dobré tipy pro fungování týmu na dálku – jak často a jakým způsobem být ve spojení, co si předem domluvit, na čem trvat a co nechat zpět do kanceláří. Jaké neformální možnosti kontaktu máme a jaké zdánlivé maličkosti podporují spolupráci a vědomí týmovosti.  

Obsah:

  • Uvědomíme si markantní rozdíly mezi online a živou komunikací – kde a proč vznikají a jaké mají důsledky, jak je včas rozpoznat podle náznaků
  • Získáme tipy na malé kroky, kterými lze udržet tým pohromadě i když pracuje rozděleně
  • Podíváme se na možnosti vzdáleného kontaktu – pracovní i neformální příležitosti, kopírující obvyklé zvyky v kancelářích
  • Řekneme si, co je potřeba s týmem domluvit, aby spolupráce na dálku fungovala.

Výstupy

  • Pochopení toho, co drží tým pohromadě a jak to můžeme zachovat i při vzdálené spolupráci
  • Konkrétní tipy na zvládnutí vední týmu pracujícího (částečně) z domova.

Daniela Wogurková

lektor, kouč

Jsem praktik a optimista. Na trénincích nabízím to, co mám vyzkoušené, věci, které fungují – ve vedení lidí, (sebe)motivaci, plánování více rolí nebo úkolů, zvládání obtížných situací. Pomohu vám, abyste si na řešení přišli sami, nebo nabídnu hotové návody. Vyzkoušíte si, na čem si nabijete nos a které postupy budou pro vás ty pravé. Uslyšíte motivující zpětnou vazbu a doporučení do praxe. Mám patnáct let lektorských zkušeností, vystudované sociální vědy a praxi na psychoterapeutické klinice.