MENU

Neobyčejné příběhy polárníka Sůry

Za téměř dvacet let polárních výprav zažil Václav Sůra mnoho nestandardních situací. „Jiný kraj, jiný mrav“ tady platí asi dvojnásob. Domorodci, se kterými se setkával v mrazivých končinách, řeší problémy někdy svérázným způsobem. Pro Evropana, sešněrovaného mnoha předpisy, zákony a nařízeními, jsou tyto situace mnohdy až šokující. Zážitky převážně ze Sibiře prezentované s nadhledem a humorem již mnohokráte rozesmály nejeden sál. Ruskou větu „Eto nět problema“ (to není problém) si Václav doslova zamiloval!

Cíl přednášky:

Přednáška má za cíl účastníky pobavit jedinečnými zážitky polárníka Václava Sůry, je vhodná k využití např. „za odměnu“ určité cílové skupině, její využití je možné na firemních akcích po náročném interním programu apod.

Václav Sůra

polárník, dokumentarista

Téměř dvacet let podniká výpravy převážně do polárních oblastí naší planety. Jen s tím málem, co má naloženo na svých saních, putuje mnohdy místy, kam lidská noha ještě nevkročila. V roce 2005 došel jako čtvrtý Čech v historii na severní pól. Žil s Eskymáky v nejsevernější osadě na světě a také stanoval na nejchladnějším obydleném místě světa. Na svém kontě má i extrémní sportovní výkon – první český přechod zamrzlého jezera Bajkal. Ke kořenům se vrací v ledových pláních, kde zjišťuje, jak málo toho potřebujete k přežití v drsných klimatických podmínkách.